PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32885}

Krwawa niedziela

Bloody Sunday
7,5 6 560
ocen
7,5 10 1 6560
7,6 5
ocen krytyków
Krwawa niedziela
powrót do forum filmu Krwawa niedziela

znakomity...

ocenił(a) film na 9

... wstrząsający. Bardzo Ciekawa pozycja szczególnie dla nas Polaków. Nasz stan wojenny to tylko namiastka tego czego doświadczyli Irlandczycy. Darze ten naród i kraj ogromnym szacunkiem i sympatią może dlatego, że mamy nieco podobną historię. Film poruszył mnie do głębi - no i straciłem resztkę szacunku dla monarchii angielskiej.

PS. Film kończy znany utwór U2 ale jest jeszcze inna piosenka nawiązująca do tych wydarzeń to - Forgotten Sons Marrillionu. Gdybyście widzieli wykonanie tego utworu na koncercie...

użytkownik usunięty
Lothar

Zgadzam się, ale...
...Forgotten Sons niezupełnie opowiada o tym. To raczej utwór o problemie Irlandii w ogóle, a o zamachu bombowym IRA w Londyńskim Harrodsie w 1983 i związanymi z tymi zamieszkami i starciami w Irlandii. Ale nie jest to piosenka bezpośrednio o Krwawej Niedzieli. Zainteresowanych odsyłam do b. dobrej strony z interpretacjami (b. trudnych, ale niesamowitych) tekstów Fisha.
<<A HREF="freespace.virgin.net/james_fraser.marshall/ Marillion/Albums/Fish/Script/forgotte.htm">>TUTAJ!<</A>>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones